Jak dbać o makijaż permanentny oczu? Podstawy pielęgnacji

makijaz-permanentny-oczu-beautystory

Delikatna skóra powiek zaraz po wykonaniu makijażu permanentnego jest podrażniona i opuchnięta. Po kilku dniach zaczyna się też łuszczyć. Jak zadbać o nią na etapie gojenia i jak pielęgnować makijaż permanentny oczu, by jak najdłużej pozostał piękny oraz naturalny?

Tuż po zabiegu

Opuchnięte i zaczerwienione powieki to typowy efekt makijażu permanentnego oczu w pierwszych dniach po zabiegu. Może mu towarzyszyć również dyskomfort w postaci uczucia piasku pod powiekami. Ponieważ na tym etapie gojenia trzeba wyjątkowo uważać na skórę, ulgę możemy przynosić sobie głównie okładami, np. pod postacią żelowej opaski na oczy. Niewskazane jest rozmiękczanie naskórka pod wpływem wody, gdyż może to wpłynąć niekorzystnie na proces gojenia. Makijaż permanentny wymaga tzw. pielęgnacji na sucho, którą powinnyśmy stosować przez minimum 3 dni po zabiegu. Przez pierwsze tygodnie rezygnujemy też z sauny, basenu, zabiegów spa czy intensywnego wysiłku fizycznego. Uważamy przy codziennej pielęgnacji i zabiegach higienicznych – twarz myjemy jedynie czystą wodą i osuszamy ją papierowym ręcznikiem, bez pocierania naskórka.

Piękne oczy – cierpliwości!

Naskórek powiek niedługo po pigmentacji zaczyna się łuszczyć, a w jej miejscu powstają strupki. Skóra może wtedy swędzieć – to naturalne. Ważne jednak, by nie pocierać i nie drapać skóry wokół oczu oraz dać samoczynnie odpaść strupkom. Jeśli będziemy je odrywać, pigment może zostać naruszony i nierówno się wybarwi. Na początku powstrzymujemy się też od malowania oczu, nawet rzęs, i stosowania odżywek.

Kosmetyki i środki pielęgnacyjne

Jeśli wybrałyśmy profesjonalny gabinet kosmetyczny, na przykład https://www.beautystory.pl/makijaz-permanentny-oczu/ linergistka dokładnie poinstruuje nas na temat dalszej pielęgnacji naszego makijażu oczu. Zaleci m.in. bezpieczny preparat łagodzący, który możemy stosować po upływie 3 dni od zabiegu w przypadku silnego swędzenia. Podpowie też, jak dbać o makijaż permanentny powiek, by jak najdłużej utrzymał uzyskany na początku wygląd. Zaraz po pigmentacji kreski na powiekach są bardzo mocne, jednak w efekcie gojenia się naskórka pigment traci swą intensywność. Po paru tygodniach możemy już cieszyć się odpowiednio wysyconymi, pięknymi kreskami.

Zadbana skóra to zadbany makijaż

Aby makijaż permanentny oczu pozostał w jak najlepszym stanie przez możliwie długi czas, konieczna jest regularna pielęgnacja skóry powiek. Być może wklepywanie środków pielęgnacyjnych w ten obszar będzie dla nas nowością. Wiele kobiet omija okolice oczu, nakładając na twarz krem czy serum. Po makijażu permanentnym nie możemy jednak pozwolić na to, by skóra powiek stała się sucha lub straciła elastyczność. Niewystarczające nawilżenie obniża jej kondycję, a to sprawia, że barwnik traci swoją wyjściową jakość i następują niekorzystne zmiany w strukturze jego cząsteczek. Do pielęgnacji makijażu permanentnego oczu możemy używać środków polecanych przez tatuażystów lub wybierać naturalne kremy i oleje roślinne.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *