Dlaczego warto wybrać styl Athleisure?

Chociaż styl athleisure kojarzy się z siłownią i salami fitness, to w ostatnich latach przyczynił się do rewolucji w modzie. Zarówno celebryci, gwiazdy filmu, jak i supermodelki chętnie pokazują się w swobodnych sportowych stylizacjach. Nowy trend doskonale określił Mark Parker, CEO Nike słowami: Legginsy to nowe dżinsy. Rzeczywiście sportowy, swobodny sposób ubierania zaczął dominować na świecie. Według statystyk odzież typu active wear przerosła rynek mody i jej obecna wartość sięga prawie 200 mld dolarów. Siłą takiego ubrania jest z pewnością wielozadaniowość i wygoda, jaką gwarantują. 

Czym charakteryzuje się styl athleisure?

Doskonała definicja tego stylu zawiera się w jego nazwie. Powstała ona z połączenia słów athletic, którego polskim odpowiednikiem jest atletyczny, sportowy i leisure, czyli słowa określającego wolny czas. To właśnie idealne wyjaśnienie tego rodzaju ubioru. Określają go sportowe, wygodne ubrania, które nosimy w wolnym czasie. Bardzo często zwolenniczki tego sposobu ubierania łączą sportową odzież z casualowymi, a nawet eleganckimi elementami. Świetnym przykładem dla takiego łączenia stylu są kreacje prezentowane przez Cindy Crawford, w których często łączy legginsy i sportowe obuwie z ciemnym, eleganckim trenczem. 

W jaki sposób wprowadzić athleisure do swojego codziennego stylu?

Wielką zaletą tego stylu jest użycie w nim codziennych, wygodnych ubrań sportowych, które następnie możemy połączyć z nieco bardziej eleganckimi dodatkami. Dlatego, jeżeli masz ulubioną oversizową bluzę z kapturem, w której świetnie się czujesz, to nie musisz z niej rezygnować, wychodząc na miasto. Bluzę możesz potraktować jako sukienkę, zakładając do niej grubsze rajstopy, a całą stylizację możesz wzbogacić elegancką torebką. Oczywiście to tylko jedne z przykładów. Styl athleisure otwiera przed nami całą gamę możliwości. Znajdą w nim zastosowanie sportowe dresy, wygodne spodnie, czy ulubione tenisówki. Jego niewątpliwą zaletą jest możliwość zabawy stylem i uwolnienie swojej kreatywności. Athlesure udowadnia, że żeby czuć się modnie wcale nie musimy krępować naszego ciała nie wygodnymi ubraniami. 

Gdzie kupić odzież do stylu athleisure?

Olbrzymi potencjał, jaki znajduje się w tym stylu zauważyły duże firmy. Dzisiaj potentatami tego rynku są takie marki jak Lululemon, Athleta, Outdoor, czy Voices. Jednak jeżeli po prostu lubisz sportowy styl, to wystarczy odwiedzić dowolny sklep z odzieżą sportową. Przykładowo w sklepie xdsport kupisz najnowsze modele dresów nike, doskonałej jakości bluzy 4F, czy modne legginsy Under Armour.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *