Jak działa szczotka prostująca włosy?

Idealnie gładkie i proste włosy to marzenie wielu kobiet. Niestety nie każdą z nas natura obdarzyła taką cechą. W ostatnim czasie w sprzedaży pokazała się gama produktów, które mają pomóc nam w uzyskaniu wymarzonej fryzury. Coraz większą popularnością cieszą się szczotki prostujące do włosów. Jak działają? Czy się sprawdzają? Kto powinien koniecznie je mieć? Sprawdź sama!

Szczotka prostująca włosy- co to takiego?

Większość z nas do codziennego prostowania włosów używa prostownicy. To popularne rozwiązanie, jednak nie do każdego rodzaju włosów jest odpowiednie. Producenci małego AGD do pielęgnacji włosów wpadli na pomysł, by stworzyć szczotkę, która nie tylko je rozczesze, ale również wyprostuje. Wiele z Was pewnie zastanawia się, jak działa szczotka prostująca włosy? Wiele jej cech przypomina standardową prostownicę. Szczotkę należy podłączyć do prądu i wybrać odpowiednią do naszego typu włosów temperaturę. Na wyświetlaczu znajdziemy informację z dokładnym pomiarem temperatury. Większość szczotek nagrzewa się w zakresie od 80 do 230 stopni. Używając szczotki prostującej do włosów, nie umieszczamy jednak włosów pasmami pomiędzy blaszkami, tak jak jest to w standardowej prostownicy, a po prostu je czeszemy. Zabieg wykonujemy tak długo, aż uzyskamy oczekiwany efekt. Jak widać, prostowanie włosów szczotką prostującą jest bardzo łatwe. Nie wymaga od nas żadnych specjalistycznych umiejętności. Dodatkowo oszczędzamy sporo czasu, jednocześnie czesząc i prostując włosy. 

 Jak prostować włosy szczotką prostującą?

Zwykle prostowanie włosów rozpoczynamy od ich dokładnego rozczesania. Tu możemy całkowicie pominąć ten etap. Szczotka prostująca włosy nie tylko dokładnie je dla nas rozczesze, ale również wyprostuje i wymodeluje. Samo prostowanie włosów jest łatwe i szybkie. Wystarczy podłączyć szczotkę do prądu i odczekać, aż nagrzeje się do wybranej przez nas temperatury. Następnie nasze zadanie polega na dokładnym rozczesywaniu włosów. Jeśli mamy bardzo gęste i grube włosy możemy podzielić je na mniejsze pasma. Dzięki temu szybciej uzyskamy oczekiwany efekt i będzie się on dłużej utrzymywać. Dotychczasowe użytkowniczki, wyrażają opinie, że szczotki prostujące nie tylko ułatwiają codzienne stylizacje, ale również wspierają poprawę kondycji włosów. Dokładne i regularne czesanie pobudza ich regenerację. Sprawia również, że włosy szybciej rosną. Dodatkowo szczotki prostujące nie mają tak intensywnego działania na włosy, jak standardowa prostownica. Dzięki temu nie narażamy swoich włosów na przegrzanie czy nadmierne wysuszenie. 

Szczotka prostująca – jaką wybrać?

Mnogość szczotek prostujących w sklepach i Internecie jest bardzo duża. Nic, więc dziwnego, że wiele z nas nie może się zdecydować,  jaka szczotka prostująca włosy jest dla nas najlepsza.  W takim przypadku warto skorzystać z jednego z wielu dostępnych w Internecie rankingów takich jak ten, który znajdziemy na stronie https://terdeals.com/pl. Autor rankingu szczególnie poleca szczotkę firmy Remington. Ten wiodący producent sprzętów fryzjerskich produkuje najwyższej klasy szczotki prostujące włosy. Remington CB7400 wykorzystuje technologię antystatyczną. Dzięki tej szczotce w zaledwie kilka minut możemy cieszyć się gładkimi i prostymi włosami, które się nie puszą i nie elektryzują. Za to ładnie się układają. Wybierając szczotkę prostującą, zwróć również uwagę na długość dołączonego do niej kabla. Ta często pomijana rzecz, bywa bardzo istotna. Wygoda użytkowania sprawi, że chętniej będziesz z niej korzystać. Dobra szczotka prostująca powinna również posiadać zabezpieczenia przed nadmiernym przegrzewanie. Każda kobieta, które kiedykolwiek poparzyła się prostownicą, wie, jak bardzo bolesne to bywa. W przypadku szczotek prostujących nie trzeba się tego obawiać. Zdecydowana większość z nich posiada specjalne zabezpieczenie, które sprawia, że nawet w bezpośrednim kontakcie ze skórą nie ulega ona poparzeniu. Dzięki temu jest w pełni bezpieczna dla każdej z nas.


Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *