Jak mieć popularne konto na Instagramie?

Jak mieć popularne konto na Instagramie

Ostatnio w ręce wpadła mi książka Zostań gwiazdą Instagrama. To już drugi poradnik dotyczący tej platformy, który przeczytałam w ostatnim czasie. Wcześniej przeczytałam książkę Aime Song Pokaż swój styl. Porady w obydwu przypadkach są podobne, dlatego uznałam, że warto będzie zebrać je w całość i przedstawić. Jeśli więc zastanawiacie się nad tym, jak mieć popularne konto na Instagramie, sprawdźcie poniższe wskazówki.

Jak mieć popularne konto na Instagramie?

W książce przedstawione są m.in. historie osób, którym udało się zasłynąć na Instagramie. Uzyskujemy od nich wiele cennych rad, które z łatwością możemy wcielić w życie.

Odpowiednia nazwa

Jeśli chcesz aktywnie działać w sieci, Twoje konto powinno nosić taką samą nazwę we wszystkich serwisach społecznościowych, z których zamierzasz korzystać. Sam Instagram może nie wystarczyć. By zwiększyć zaangażowanie odbiorców, warto promować wzajemnie swoje konta.

Magia tagowania

Jeśli rozpoczynasz karierę w sieci, warto jest tagować swoje zdjęcia. Chcesz zdobyć kontakty biznesowe? Oznaczaj linie lotnicze czy hotele. Wybierasz się na wakacje? Oznacz marki, których produkty zabierasz ze sobą. Połącz pracę z przyjemnością.

Dostrzeganie światła

Światło ma magiczną moc – pozwala na odkrywanie znajomych miejsc w zupełnie nowej odsłonie. By tworzyć naprawdę interesujące zdjęcia, musimy zacząć je dostrzegać i wykorzystywać. Odwiedzaj ulubione miejsca o różnych porach dnia czy porach roku.

Spójne konto

Wiele słyszy się o tym, że nasze konto na Instagramie powinno być spójne pod względem kolorystyki i zawartości. To ważne, jeśli chcemy zbudować tożsamość – nasi obserwatorzy muszą wiedzieć, co znajdą na naszym profilu. Wykorzystuj maksymalnie 2-3 filtry.

Jak dopracować konto?

Gdy już wybierzesz odpowiednią nazwę, pora na dopracowanie konta. Co jest ważne?

  • zdjęcie profilowe – potraktuj je jako swoje logo, obrazek powinien być wyraźny, nieprzeładowany detalami, by był widoczny także po powiększeniu,
  • notka biograficzna – możesz (ale nie musisz) podać swoje imię i nazwisko, to sprawi, że będziesz bardziej wiarygodny/a, umieść najważniejsze informacje o sobie w sposób zwięzły (np. taniec, moda, fitness, podróże), użyj emotikonek, które nadają charakteru,
  • dodatkowe informacje – warto dodać w opisie adres e-mail, który ułatwi kontakt, link do Twojej strony czy innych serwisów społecznościowych (muszą być aktualne),
  • obserwuj innych – nie śledź wszystkich jak leci, wybierz konta podobne do Twojego, udzielaj się, komentuj.

Bycie autentycznym

Bardzo ważne jest bycie autentycznym. Podążanie utartymi schematami prowadzi jedynie do tego, że na Instagramie pełno jest klonów i trudno właściwie odróżnić kto jest kim. Jeśli chcesz zaistnieć, trzeba się wyróżnić. Odbiorcy lubią się utożsamiać z osobą, którą obserwują.

Więcej niż słowa

Twoje zdjęcia powinny wyrażać więcej niż tysiąc słów. Zadbaj o każdy detal. Istotne są również opisy, dzięki temu staniesz się bliższy/a dla swoich odbiorców i zachęcisz ich do komentowania.

Efekty na Instagramie

Instagram to nie tylko filtry. Sporo dostępnych jest opcji, dzięki którym poprawimy nasze zdjęcia i sprawimy, że będą one spójne. Opcje, z których możemy korzystać na Instagramie to:

  • dostosuj – przycinanie, regulacja zdjęcia,
  • jasność – rozjaśnienie/przyciemnienie zdjęcia,
  • kontrast – rozjaśnianie prześwietleń,
  • struktura – wyeksponowanie większej liczby szczegółów,
  • temperatura – cieplejsze/chłodniejsze zdjęcie,
  • nasycenie – zwiększenie/obniżenie intensywności kolorów,
  • kolor – dodanie kolorów do cieni lub prześwietleń,
  • zanikanie – zdjęcie stanie się bardziej 'miękkie’,
  • prześwietlenia – rozjaśnienie prześwietleń,
  • cienie – przyciemnienie cieni,
  • winieta – nałożenie cieni na rogi zdjęcia,
  • wyostrzenie – dobry sposób, by zdjęcie wyglądało lepiej na smartfonach.

Aplikacje do edycji zdjęć na Instagram

Sama korzystam z aplikacji Snapseed i w pełni mi wystarcza. Na desktopie używam Gimpa lub Photoscape. Aplikacje, które mogą Ci się przydać, to VSCO, Darkroom, PicTapGo, SKRWT oraz Cortex Camera. Warto je przetestować i wybrać odpowiednią dla siebie.

 

 

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *