Jak przekonać się do planerów?

Użytkownicy planerów dzielą się na dwa typy – tych, którzy zapisują wszystko to, co mają do zrobienia, i tych, którzy pod koniec każdego roku wyrzucają organizery z kilkoma zapisanymi kartkami, datowanymi na styczeń. Co zrobić, żeby ten scenariusz nie powtórzył się za kolejnych 12 miesięcy? Jak przekonać się do tego, że rozpisywanie swoich dni w planerze to sposób na wyciągnięcie z nich maksimum efektywności?

Wybierz taki planer, jakiego potrzebujesz

Wiele osób zniechęca się do wszelkiego rodzaju planerów i organizerów czasu, ponieważ nigdy nie trzymało w ręce notatnika, który byłby w pełni przystosowany do ich codziennych potrzeb. Tymczasem producenci planerów, którzy wiedzą, jak zaspokoić potrzeby szerokiego grona osób – między innymi sklep make-it-easy.plprzystosowują swoje planery do realnych i bardzo zróżnicowanych potrzeb. Wśród planerów możesz znaleźć między innymi takie, które przeznaczone są dla:

  • ludzi biznesu;
  • studentek i studentów;
  • pasjonatów podróży;
  • par planujących swoje wesele.

Każdy z wymienionych rodzajów notatników będzie zawierał rubryki, które zostały opracowane z myślą o konkretnych zapisach, jakie zwykły wykonywać w nich osoby reprezentujące np. grupę zawodową czy wybrany styl życia.

Planer datowany czy niedatowany

Być może przed zdecydowaniem się na planer wzbrania Cię to, że większość kartek pozostaje niezapisana, gdyż Twój styl życia nie zmusza Cię do skrzętnego rozpisywania każdego dnia. Na to też jest sposób. Planery niedatowane mogą posłużyć Ci dłużej niż rok kalendarzowy – jeśli pełen terminów spotkań i zadań do zrealizowania dzień zdarza Ci się np. raz w tygodniu, możesz samodzielnie wpisać datę na poświęconej mu stronie, a sąsiednią zagospodarować na kolejny zabiegany termin, który nie musi być dniem jutrzejszym. W ten sposób dziesiątki niezapisanych datowanych stron nie będą szeptać Ci do ucha: „i po Ci ten notes, skoro znów wyrzucisz prawie pusty?”.

Przekonaj się, że cel zapisany to cel zrealizowany

Zacznij zapisywać swoje cele i zadania do zrealizowania, a przekonasz się, że znacznie łatwiej jest się pilnować, jeśli zapiszesz to, co masz do zrobienia, a następnie odfajkujesz kolejne zrealizowane cele. Skracająca się lista zadań i coraz więcej „ptaszków” przy kolejnych punktach bardzo szybko przekonają Cię, że korzystanie z planeru niesie bardzo dużo pozytywów.

Doceń to, ile zyskasz czasu

Często brakuje Ci czasu na wszystko, co masz ochotę zrobić? Spróbuj przejść przez kilka kolejnych dni zgodnie z rozpisanym planem. Wtedy na pewno przekonasz się, że Twój dzień nagle staje się dłuższy i możesz zrealizować znacznie więcej zadań niż wtedy, kiedy polegasz wyłącznie na swojej pamięci. Planer to mobilizator, dzięki któremu efektywniej wykorzystujesz swój czas i w efekcie jakby masz go więcej.

Policz swoje pieniądze

Praktyczne i funkcjonalne planery posiadają rubryki na finanse. Zacznij je notować i podliczać, a przekonasz się, jak wiele pieniędzy możesz zaoszczędzić.

Zacznij nowy rok z planerem!

Powyższe argumenty na pewno przekonały Cię do kolejnej, tym razem bardziej świadomej próby korzystania z notatnika. Planery 2022 od Make It Easy pomogą Ci cieszyć się z efektywnego wykorzystywania swojego czasu w nadchodzącym roku!

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *