Jak wybrać damski zegarek?

Panowie przeważnie decydują się na zegarki, które są praktyczne. Nieco inaczej wygląda zakup zegarka przez panie. Kobiety zwracają przede wszystkim uwagę na aktualne trendy w akcesoriach damskich oraz walory estetyczne. Obecnie damski zegarek jest niczym biżuteria. Ma pasować do konkretnej stylizacji, ozdabiać, dodawać charakteru. Nie brakuje zegarków damskich w rozmaitych kolorach, bogato zdobionych, na pasku, bransolecie, z ciekawymi akcentami. Na co zwrócić uwagę, kupując zegarek damski? Jakimi kryteriami się kierować?

Dobry damski zegarek, czyli jaki?

Kupując zegarek, chcemy, aby posłużył nam on przez długi czas. To dlatego, wybierając konkretny model, zwracamy uwagę na mechanizm. Najprościej mówiąc, zegarki możemy podzielić na kwarcowe, czyli zasilane baterią, oraz zegarki mechaniczne, które są napędzane automatycznie. W przypadku zegarków kwarcowych wskazówka sekundnika cyka równo co sekundę. W zegarkach mechanicznych wskazówka sekundnika płynąć będzie po tarczy zegarka w przyjemny sposób. Zarówno jedne, jak i drugie zegarki mają swoje plusy. Jeśli zegarek kwarcowy przestanie działać, wystarczy wymiana baterii, aby ponownie cieszyć się czasomierzem. Nie wymaga to sporego budżetu. Mechanizm zegarkowy jest rozbudowany, a co za tym idzie, trudniejszy w naprawie. Niezbędna będzie ręka fachowca. Gdy zegarek przestanie działać, udajemy się do zegarmistrza.

Kolejny istotny element to szkło: mineralne lub szafirowe. W damskich zegarkach najczęściej wykorzystuje się szkło mineralne. Jego wytrzymałość jest dobra. Lepsze będzie szkiełko szafirowe, które trudniej zarysować, ale i jego cena jest wyższa. Najgorsze jest szkiełko hesalitowe, które łatwo się rysuje.

Damski zegarek na pasku czy bransolecie?

Wbrew pozorom pasek nie ma aż tak ogromnego znaczenia, jeśli chodzi o zakup zegarka. Z łatwością można go wymienić w razie potrzeby, a koszt zakupu nie jest wysoki. Jeśli dany model ogólnie nam się podoba, lecz pasek nie jest w naszym guście, nic straconego, wystarczy dokupić taki, który spełni nasze oczekiwania. Inaczej jest w przypadku bransolety. Jej jakość weryfikujemy podczas zakupu.

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupu damskiego zegarka?

  • wodoodporność,
  • wymiary zegarka,
  • waga zegarka,
  • rezerwa chodu (w przypadku zegarków mechanicznych),
  • przeznaczenie – zegarek sportowy, modowy, na co dzień, na wieczór itd.

Modny damski zegarek kupisz na stronie https://westwatches.pl/pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *