Jak wybrać peeling myjący?

Jak wybrać peeling do ciała, aby spełnił nasze oczekiwania? Na co zwrócić uwagę, dobierając kosmetyk do potrzeb skóry? Warto pamiętać, że regularne złuszczanie naskórka to ogrom korzyści. Przede wszystkim można liczyć na wygładzenie cery, ale także ochronę przed powstawaniem niedoskonałości. Jakie peelingi do twarzy i ciała kupić?

Cukrowe peelingi do ciała

Peelingi do ciała mają za zadanie złuszczyć martwy naskórek, wygładzić skórę i sprawić, że pozostanie ona miękka i jędrna. Gruboziarnisty peeling myjący będzie doskonałym wyborem, aby dodatkowo poprawić mikrokrążenie krwi, dzięki czemu cellulit ulegnie zmniejszeniu. Obecnie ogromnym zainteresowaniem cieszą się kosmetyki naturalne. Peeling myjący z naturalnym składem będzie pozbawiony sztucznych barwników, konserwantów, chemicznych aromatów czy innych zbędnych dodatków. Stosując ekologiczne produkty, zmniejszamy ryzyko podrażnień czy zaczerwienień skóry.

Złuszczające peelingi do ciała różnią się bazą ścierającą. Najczęściej jest to cukier – peelingi cukrowe, sól – peeling solny, kawa – peeling kawowy. Mogą to być również zmielone pestki owoców. Tego typu kosmetyk będzie najlepszy, gdy zależy nam na silnym, złuszczającym działaniu. Z kolei kremowy peeling z drobnymi kryształkami sprawdzi się, gdy mamy tendencję do pękających naczynek czy wrażliwą skórę.

Peeling do twarzy: jaki wybrać?

Peeling myjący do twarzy także ma za zadanie usunąć martwy naskórek. Zaleca się go stosować 1-2 razy w tygodniu, a następnie nałożyć maseczkę dopasowaną do potrzeb skóry. Peeling do twarzy przeważnie ma postać kremu lub żelu, w którym widoczne są drobinki. Są to peelingi mechaniczne. Ich alternatywą są peelingi enzymatyczne, które rozpuszczają warstwę rogową naskórka przy pomocy roślinnych enzymów. Złuszczające peelingi mają szereg zalet, dlatego powinnyśmy na stałe wcielić je do swojej pielęgnacyjnej rutyny.

Dlaczego warto stosować peeling do twarzy?

  • warstwa rogowa utrudnia wchłanianie się substancji z kosmetyków w głąb skóry,
  • obumarłe komórki warstwy rogowej prowadzą do zatykania porów,
  • skóra bez stosowania peelingu może być szorstka, przesuszona, widoczne są zaskórniki,
  • regularne stosowanie peelingu skutecznie oczyszcza skórę, nadaje jej zdrowego kolorytu, a mikrokrążenie skóry jest pobudzone.

Jak wybrać idealny peeling do twarzy? Zwracamy uwagę na potrzebę skóry. Do cery trądzikowej wybieramy kosmetyk z wieloma drobinkami ścierającymi, dzięki czemu pozbędziemy się nadmiaru sebum. Skóra wrażliwa lub naczyniowa wymaga stosowania peelingu enzymatycznego. Do skóry suchej dopasowujemy kremowy peeling, w którym drobiny są zatopione w nawilżającej bazie.

Leave A Reply

Navigate