10 mitów o pielęgnacji twarzy

Codzienna pielęgnacja twarzy jest niezwykle istotna. To dlatego z troską powinnyśmy się nią zajmować. Co jednak wtedy, gdy w programach telewizyjnych, czasopismach, na blogach czytamy sprzeczne informacje? Sprawdź, mity na temat pielęgnacji twarzy i nie daj sobie więcej zaszkodzić!

Pielęgnacja twarzy – mity

Jednym z najbardziej rozpowszechnionych mitów na temat pielęgnacji twarzy jest ten, mówiący o tym, że puder postarza. Jeśli używamy zaschniętego pudru, który wchodzi w drobne zmarszczki, mogą stać się one bardziej widoczne. Stąd popularność tego mitu. Obecnie używając pudrów mineralnych zupełnie nam to nie grozi! Wręcz przeciwnie – pudry te sprawiają, że nasza skóra wygląda młodziej i promienniej.

Boisz się używać olejków, bo masz tłustą cerę? Zupełnie niepotrzebnie! Olejki nie pozbawiają skóry naturalnego sebum, a więc nasze gruczoły nie produkują go więcej! Jeśli będziemy stosować olejki na twarz, skóra nie będzie sama produkowała łoju.

Przez makijaż skóra nie oddycha – kolejny mit o pielęgnacji twarzy. Wybierajmy kosmetyki z filtrami, które będą stanowić barierę ochronną, a przed pójściem spać dokładnie oczyśćmy skórę.

Wypryski świadczą o tym, że produkt jest zły – NIEKONIECZNIE! Stan skóry nie poprawi się po kilku godzinach od zastosowania kosmetyku i nie ma co liczyć na cud. Kosmetyk, jeśli działa prawidłowo, sprawia, że niedoskonałości „wychodzą” na wierzch. Musimy to przetrwać, by później cieszyć się promienistą cerą.

Twarzy nie można umyć samą wodą – to kolejny mit. By cieszyć się dokładnym oczyszczeniem i odświeżeniem, musimy zastosować płyn micelarny bądź mleczko do demakijażu.

Używasz filtrów jedynie latem przed wyjściem na plażę? To błąd! Filtry powinny być Twoim podstawowym elementem w codziennej pielęgnacji. Dzięki nim, unikniesz zmarszczek na dłużej.

Jeśli dopiero zaczynamy interesować się pielęgnacją twarzy, powinnyśmy utrzymywać daną pielęgnację co najmniej kilka miesięcy. Pielęgnacja twarzy jest zależna od wielu czynników i nie wystarczy dzień, tydzień, by się przekonać czy jest dla nas odpowiednia. Nie rezygnujmy zbyt szybko!

Ręcznik nie oczyszcza twarzy – intensywne pocieranie twarzy ręcznikiem może skończyć się podrażnieniami naszej cery.

Zadbane brwi to prawdziwy must have. Ile razy słyszałaś, że nie powinno się usuwać włosków, które rosną nad górną linią brwi? To kolejny mit. Warto jednak zostawić to kosmetyczce.

Każda cera wymaga nawilżenia – również ta tłusta! Mit o tym, że tłusta cera nie potrzebuje nawilżenia jest również mocno rozpowszechniony. Włóż go między bajki.

pielęgnacja twarzy

Dlaczego wierzymy w mity o pielęgnacji twarzy?

Nieustająco słyszy się o nowych trendach, rewolucji w pielęgnacji twarzy. Powinnyśmy wybierać to, co jest najlepsze dla naszej cery. Każda z nas potrzebuje czegoś innego, więc nie sugerujmy się wyborami przyjaciółki, siostry, których pielęgnacja twarzy może potrzebować czegoś zupełnie innego. Mity się rozpowszechniają, bo w dobie napływu informacji wierzymy w to, co przeczytamy szybko w nagłówku artykułu, usłyszymy od znajomej. Nie weryfikujemy informacji przez przekazaniem ich dalej. Pamiętajmy, że pielęgnacja twarzy jest niezwykle istotna i nie powinnyśmy testować niesprawdzonych, „rewolucyjnych” trików.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *