Wakacje na Wyspach. Czy warto?

Pytanie postawione w tytule jest oczywiście tym z kategorii takich, na które nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Poniżej postaramy się jednak podpowiedzieć, dlaczego wakacje w Anglii lub Szkocji to pomysł całkiem niezły.

Należałoby chyba zacząć od tego, że dłuższy lub krótszy pobyt w tamtym rejonie Europy, to prawdziwa gratka dla pasjonatów historii. Mowa tu zresztą o różnych jej okresach. Miłośnicy średniowiecza z pewnością będą czuć się jak ryba w wodzie, zwiedzając mury katedry Canterbury, czy licznych zamków pochodzących właśnie z tego okresu. Wielka Brytania ze swoimi zawiłymi i interesującymi, losami może okazać się świetnym miejscem do odkrywania Europy i tego, jak zmieniała się na przstrzeni wieków, a nawet dziesięcioleci. Przed wyjazdem warto więc przeszukać sieć lub turystyczne przewodniki, w celu wybrania miejsc najbardziej godnych uwagi.

Wielkie brytyjskie miasta to z kolei świetne miejsce dla tych, którzy uwielbiają żyć rytmem metropolii. Sam Londyn może przecież zaoferować wiele dla tych, którzy lubią dreszczyk emocji związanymi z bywaniem w modnych klubach i innych tego typu miejscach. Od Royal Albert Hall, aż po Minstry of Sound, wszędzie tam czeka nas mnóstwo dobrej zabawy. Także inne miasta jak Glasgow czy Manchester mogą zaoferować mniej lub więcej miejsc, w których można odprężyć się w gronie znajomych na weekendowym wyjeździe lub poznać nowych ludzi.

Nie ma się też co oszukiwać, że Wyspy Brytyjskie to także doskonałe miejsce dla fana futbolu. Znajdziemy tam wiele stadionów, które na trwałe zapisały się w długiej i fascynującej historii tego sportu. Można tu wymienić oczywiście takie kultowe obiekty jak Wembley czy Old Trafford. Należy jednak pamiętać, że niemal za każdym rogiem znajdziemy mniehjsze lub większe stadiony, które nie powinny umknąć uwagę każdego, kto spędza weekend, śledząc ligowe zmagania na Wyspach. Chcesz poczuć atmosferę niemal jak w kotle? Zapraszamy na Old Firm Derby, w krórych mierzą się Celtic i Rangers. Może wolisz futbol w bardziej lokalnym wydaniu? Nie ma sprawy! Sprawdź jak w ligowych zmaganiach radzi sobie Luton Town czy Nottingham Forrest. Słowem: będąc na Wyspach, na pewno nie będziemy mogli narzekać na brak dreszczyku emocji związanym z meczami wielkich klubów z tamtego rejonu Europy.

Gdy zdecydujemy się już na wyjazd do jednego z brytyjskich miast, warto pomyśleć o wymianie gotówki. Można to oczywiście zrobić już po przylocie, ale wtedy tamtejszy kurs wymiany może mocno dać się w kość. Lepiej zrobić to w Polsce. Polecamy na przykład kantor online. Takie rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenie czasu, bo całość załatwimy w kilka minut, nie wychodząc z domu. Po wybraniu odpowiedniej kwoty, wystarczy wypełnić formularz danymi wysyłki i opłacić wymianę. Gotówka może być dostarczona zarówno do domu, jak i do punktu odbioru. Za taki punkt z powodzeniem posłuży jeden ze sklepów sieci Żabka lub najbliższy kiosk Ruchu. Pieniądze będzie można też odebrać osobiście, jeśli zjawimy się w kantorze. Taki odbiór nie będzię oczywiście pociągał za sobą dodatkowych kosztów. Więcej na ten temat dowiesz się tutaj.

Leave A Reply

Navigate