Właściwości ozonu w kosmetykach

Ozon ma bardzo specyficzny zapach, można go wyraźnie wyczuć podczas wyładowań atmosferycznych, czyli burzy. Jego nadrzędną funkcją jest zapobieganie przenikaniu nadmiernych ilości promieniowania słonecznego. Z jednej strony mówi się, że ozon jest toksyczny, a z drugiej ma szerokie zastosowanie nawet w kosmetyce i medycynie. Ozonuje się produkty spożywcze i nawet krew. Ozon stosowany jest także jak środek o silnym działaniu grzybobójczym. Kluczową kwestią jest dobranie odpowiedniego stężenia ozonu, aby uzyskać pożądane efekty, w tym terapeutyczne.

Poznaj właściwości ozonu

Ozon znany jest już od wielu lat. Ceni się go za działanie antybakteryjne i antygrzybiczne. W sprzedaży dostępne są ozonatory, które wykorzystuje się do odkażania ran, odgrzybiania budynków, oczyszczania żywności z toksycznych substancji. Praktycznie każdy ma codzienny kontakt z ozonem, bo znajduje się on we wdychanym powietrzu. Jego stężenie jest jednak na tyle małe, że nie ma żadnego wpływu na organizm. Po zastosowaniu odpowiedniej ilości ozonu uzyskuje się świetne efekty. Nic więc dziwnego, że używa się go w medycynie i kosmetologii. Ozon stosowany jest nawet do pielęgnacji skóry, ceni się go za właściwości odmładzające. Ponadto niweluje stany zapalne na skórze, przyspiesza gojenie ran. Bardzo popularna jest oliwa ozonowana, czyli naturalny produkt o działaniu odkażającym. Stosowane są również specjalne urządzenia w gabinetach kosmetycznych, które generują określone stężenie ozonu. Można kupić modele profesjonalne lub przeznaczone do użytku domowego.

Jakie ma zastosowanie ozon w kosmetykach?

Ozon sprawdza się idealnie w środkach o działaniu antybakteryjnym, antygrzybicznymi i antywirusowym. Walczy z wypryskami, niweluje zmiany trądzikowe. Można liczyć na szybsze gojenie się skóry, redukcję zaczerwienienia i blizn. Kosmetyki z ozonem usprawniają krążenie w skórze, przyspieszają procesy regeneracyjne naskórka, walczą ze zmarszczkami i cellulitem. Ozon wygładza skórę, ujędrnia ją. Można odzyskać promienny wygląd, pozbyć się wielu defektów kosmetycznych. Coraz popularniejsze są tlenoterapie dla skóry z wykorzystaniem ozonu, które silnie ją dotleniają, docierając do jej głębokich struktur. W ten sposób można zmiękczyć skórę, nawilżyć ją, zniwelować nieprzyjemne objawy towarzyszące łuszczycy lub atopowemu zapaleniu skóry. Ozon można znaleźć także w kosmetykach przeznaczonych do włosów. Przeciwdziałają one łupieżowi, nadmiernemu wypadaniu włosów. Wzmacniają cebulki włosowe, łagodzą podrażnienia skóry głowy i dotleniają ją.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *