Wzory tatuaży: Dotwork

dotwork

Hej ? Często dostaję od Was pytania dotyczące tatuaży – zarówno ich pielęgnacji, jak i wzorów. W poprzednim wpisie wyjaśniałam, jak dbać o tatuaż, a teraz postanowiłam stworzyć cykl dotyczący stylów tatuaży. Zaznaczam – nie jestem specjalistą, ale nie ukrywam, że tatuaże to moja pasja i poświęcam im bardzo dużo swojego wolnego czasu. Jeśli mogę się podzielić z Wami wiedzą na ten temat, to z przyjemnością to zrobię ?. W pierwszym wpisie poświęconym stylom tatuażu chcę zaprezentować styl Dotwork.

Czym jest dotwork?

To nowoczesna technika wykonywania tatuażu inspirowana malarstwem impresjonistycznym. Wzory tatuaży w stylu dotwork powstają poprzez nagromadzenie (głównie czarnych) kropek o różnym zagęszczeniu, by uzyskać pożądane cieniowanie oraz odpowiednią głębię. Najczęściej wykorzystuje się ją do tworzenia mandali.

dotwork tattoo

Należy pamiętać o tym, że jest to jeden z najbardziej skomplikowanych i wymagających stylów tatuażu, dlatego artysta, który tworzy wzory tatuaży musi być cierpliwy i utalentowany. Pod żadnym pozorem nie decydujmy się na niesprawdzone studio czy osobę! Tutaj liczy się perfekcja.

Czym wyróżnia się ten styl tatuaży?

Technika dotwork umożliwia tworzenie różnorodnych kształtów, linii. Wymaga sporo cierpliwości, ale efekty są niesamowite. Proces tworzenia tatuaży w tym stylu jest żmudny w związku z tym, że składają się z drobnych kropek, z których każda ma swoje miejsce. Technika ta często jest łączona z wzorami geometrycznymi, duchowymi.

Wzory tatuaży wykonywane są najczęściej za pomocą czarnego lub szarego tuszu, często też używa się czerwieni dla kontrastu.

Jest wielu artystów specjalizujących się w stylu dotwork. Uwielbiana przeze mnie Hannah Pixie Snowdon, japoński artysta Kenji Alucky, właściciel londyńskiego studia Seven Doors Tattoo – Jondix, a w Polsce Piotr Szot czy Kamil Czapiga.dotwork

Wzory tatuaży wykonywane tą techniką

Bardzo często ta technika wykorzystywana jest do tworzenia, wspomnianych wcześniej, mandali. Popularne są także symbole, jak np. Hamsa, oko Boga, jak również portrety zwierząt – szczególnie koty, lisy, wilki, ćmy, niedźwiedzie czy węże, czaszki ludzi i zwierząt.

To wszystko na dziś. Dajcie znać, czy podoba Wam się cykl ?.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *