Jak ćwiczyć mięśnie Kegla?

Nie każda kobieta zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest ćwiczenie mięśni Kegla. Często ta tematyka rodzi w nas wstyd, nie wiemy, jak właściwie się do tego zabrać. Tymczasem mięśnie Kegla odgrywają bardzo istotną rolę w organizmie kobiet! Odpowiedzialne są za podtrzymywanie narządów jamy brzusznej i pęcherza moczowego. Jeśli ulegną uszkodzeniu bądź osłabieniu, mogą skutkować nietrzymaniem moczu. To dlatego ich trenowanie jest szczególnie istotne podczas ciąży, ale nie tylko. Regularne treningi mogą zapobiec problemom lub być skutecznym sposobem na ich wyeliminowanie. Jak ćwiczyć mięśnie Kegla? Czy istnieją gadżety, które pomagają w treningach?

Gdzie znajdują się mięśnie Kegla?

Mięśnie Kegla posiadają zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Aby znaleźć ich lokalizację, najlepiej podczas oddawania moczu zacisnąć mięśnie w taki sposób, aby powstrzymać strumień. W przypadku panów są to napięte mięśnie cewki moczowej, odbytu, z kolei w przypadku pań również pochwy.

Dlaczego mięśnie Kegla ulegają osłabieniu?

Do osłabienia mięśni dba miednicy dochodzi bardzo często w wyniku procesów starzenia się organizmu. Często przyczyną jest także przebyty poród, operacja, otyłość, praca fizyczna. Celem ćwiczeń jest wzmocnienie mięśni, aby skutecznie zredukować wstydliwy problem nietrzymania moczu. Co istotne, na trening mięśni Kegla mogą (a nawet powinny!) zdecydować się także osoby bez problemów urologicznych. Ćwiczenia tego typu zapobiegają późniejszym problemom z nietrzymaniem moczu w przypadku kobiet, ułatwiają poród bez komplikacji ginekologiczno-urologicznych. U panów regularne treningi zapobiegają problemom z prostatą, a także polepszają jakość życia seksualnego.

Kiedy i jak ćwiczyć mięśnie Kegla?

Jeśli wiemy już, gdzie znajdują się mięśnie Kegla, można przystąpić do ćwiczeń. Należy podkreślić, że nie wykonujemy treningów podczas oddawania moczu, gdyż może to poskutkować stanem zapalnym dróg moczowych. Trening mięśni Kegla jest prosty, dlatego można się na niego zdecydować niemal w każdej chwili. Ćwiczenia można wykonywać, leżąc na kanapie, pracując przy komputerze, podczas podróży. Najskuteczniejsze będą jednak wówczas, gdy będziemy je wykonywać, leżąc na wznak.

Bardzo pomocne w przypadku ćwiczenia mięśni Kegla będą kulki dopochwowe/kulki gejszy. To dwie kulki wykonane z tworzywa sztucznego, metalu lub stuprocentowego hipoalergicznego silikonu medycznego, które są połączone sznurkiem. We wnętrzu znajdują się mniejsze kulki o większej masie. Podczas ruchu kulki zaczynają delikatnie drgać, co skutkuje mimowolnym zaciskaniem się mięśni Kegla, a także mięśni gładkich w obrębie pochwy. Pochwa będzie bardziej elastyczna, a kondycja mięśni Kegla ulegnie wyraźnej poprawie. Można zdecydować się także na kulki gejszy bez dodatkowych kulek w środku. Są one jednak bardziej odpowiednie do celów seksualnych, a mniej do terapeutycznych.

Jeśli dopiero rozpoczynamy swoją przygodę z treningiem mięśni Kegla, należy wybrać kulki gejszy dla początkujących. Mają one odpowiednio dopasowane rozmiary, a same ćwiczenia nie powinny być trudnością. Z czasem można zdecydować się na progresywne kulki dopochwowe. Ciekawą ofertę można znaleźć na stronie: https://n69.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *