Mezoterapia mikroigłowa w Warszawie

Zabiegi mające na celu poprawić wygląd twarzy są niezwykle popularne wśród klientów – głównie kobiet – gabinetów kosmetycznych w Warszawie. Jednym z nich mezoterapia mikroigłowa zaliczana do zabiegów High-Tech wykonywanych przy zastosowaniu najbardziej zaawansowanych technologii.

Mezoterapia mikroigłowa – co to takiego?

Mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem polegającym na głębokim, intensywnym i gęstym nakłuwaniu okolic twarzy (bądź innych części ciała, na których wyglądzie najbardziej nam zależy ze wskazaniem na szyję, dłonie oraz dekolt). Jak można przeczytać w opisie tego zabiegu zamieszczonym na stronie https://estemmi.pl/ , jest on wykonywany za pomocą elektrycznego urządzenia DermaPen wyposażonego w kilkanaście cienkich mikroigieł z molibdenu. Zastosowanie DermaPenu pozwala w pełni kontrolować ilość i intensywność nakłuć – ich głębokość może wynosić od 0,25 mm do 2,5 mm.

Mezoterapia mikroigłowa – jak to wygląda?

Omawiany zabieg składa się z poniższych etapów:

  • oczyszczenie skóry,
  • nałożenie na skórę maści znieczulającej i preparatu dobranego z uwagi na rodzaj zabiegu,
  • nakłuwanie skóry – poprzez mikroigły aplikowane są specjalne substancje o właściwościach m.in. odżywczych i regenerujących.

Zabieg jest bezbolesny, ale bezpośrednio po nim skóra lekko piecze i jest delikatnie zaczerwieniona. Objawy te ustępują maksymalnie w przeciągu 3. dni, nie przeszkadzają jednak w codziennym funkcjonowaniu.

Mezoterapia mikroigłowa – dla kogo?

Eksperci z Estemmi Beauty Center w Warszawie polecają mezoterapię mikroigłową osobom, które chcą poprawić koloryt, gęstość oraz elastyczność skóry, a także pozbyć się uciążliwych przebarwień. Więcej informacji na blogu kosmetologicznym Estemmi w artykule „Mezoterapia – ktorą wybrać„. Ogólnie zabieg zdaje egzamin przy takich problemach jak: cellulit, płytkie i średnie zmarszczki, blizny, rozstępy, znamiona, rozszerzone pory, przesuszająca się skóra oraz wypadające włosy. Mezoterapia mikroigłowa daje świetne rezultaty, które wyraźnie widać już po serii 4-6 zabiegów powtarzanych co 2-4 tygodnie.

Mezoterapia mikroigłowa – przeciwwskazania

Mezoterapia mikroigłowa poprawia strukturę i jakość skóry, nadając jej blasku i elastyczności. Należy brać poprawkę na przeciwwskazania do tego zabiegu takie jak np. ciąża i karmienie piersią, stany zapalne skóry, choroby autoimmunologiczne i nowotworowe, tendencje do powstawania bliznowców, zmniejszona krzepliwość krwi i przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi, alergia na któryś ze składników preparatu stosowanego w gabinecie kosmetycznym etc. Zabieg nie wymaga dodatkowych przygotowań ze strony pacjenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *