Tatuaż tęcza – rainbow tattoo jako poparcie dla społeczności LGBT

Tatuaż tęcza to nie tylko modna, trwała ozdoba na ciele. To także wzór tatuażu, za którym stoi konkretne wsparcie dla społeczności LGBT. W dobie podziałów tak ważna jest pomoc, którą możemy ofiarowywać na wiele różnych sposobów. To dlatego #rainbowtattoo opanowały Instagram! Co warto wiedzieć o tego typu wzorach?

Tatuaż tęcza – znaczenie kolorowych tatuaży

Tatuaż tęcza może nawiązywać do identyfikowania się ze społecznością LGBT. Oczywiście nie każdy tatuaż ma znaczenie – ktoś może zdecydować się na dany wzór, bo po prostu mu się podoba. To dlatego określenie znaczenia kolorowych tatuaży jest trudnym zadaniem. Trzeba pamiętać, że trwałe wzory na ciele to indywidualna kwestia każdego posiadacza.

Czy warto zdecydować się na tęczowe tatuaże?

Czerwiec to Pride Month. Niestety, z uwagi na pandemię koronawirusa, parady równości nie odbędą się. Społeczność LGBT zdecydowała się na inną celebrację tego miesiąca. Coraz chętniej i śmielej pokazuje swoją przynależność do tej grupy społecznej. I słusznie! Wszyscy jesteśmy równi, dlatego swoją przynależność można pokazywać z dumą. Tęczowe tatuaże to jeden ze sposobów na wyrażenie swojego wsparcia dla praw osób biseksualnych, gejów, lesbijek, osób transpłciowych. LOVE IS LOVE!

Czy warto zdecydować się na tęczowe tatuaże? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie indywidualnie. Niektórzy decydują się na tęczowy tatuaż, bo po prostu podoba im się konkretny wzór. Dla kolejnych jest to sposób na upamiętnienie jakiegoś wydarzenia. Są również osoby, które poprzez tatuaż ujawniają swoje poglądy czy przynależność do grup społecznych. Słynna tęcza, którą widzimy na fladze LGBT, może być także wzorem tatuażu. To manifest, że miłość istnieje, a płeć czy tożsamość seksualna nie ma żadnego znaczenia.

Tatuaże tęcza – ciekawe, inspirujące wzory tatuaży

Poniżej przedstawiam wzory tęczowych tatuaży, które wpadły mi w oko. Przeważnie są to małe tatuaże, za którymi idzie jednak spory przekaz. Nieco rzadziej można spotkać się z tęczowymi rękawami czy wzorami pokrywającymi znaczną część ciała.

tatuaż-tęcza-rainbow-tattoo
tatuaż-tęcza-rainbow-tattoo
tatuaż-tęcza-rainbow-tattoo
tatuaż-tęcza-rainbow-tattoo
tatuaż-tęcza-rainbow-tattoo
tatuaż-tęcza-rainbow-tattoo
tatuaż-tęcza-rainbow-tattoo
tatuaż-tęcza-rainbow-tattoo
tatuaż-tęcza-rainbow-tattoo
tatuaż-tęcza-rainbow-tattoo

Dajcie znać, który z wzorów wpadł Wam w oko. A może sami macie tęczowe tatuaże? Chętnie poczytam Wasze historie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *