Woda alkaliczna na co dzień i w podróży

Wyjazdy bywają kłopotliwe dla osób posiadających jonizatory przepływowe. W związku z tym, że takie urządzenia montuje się na stałe pod obieg wody miejskiej, nie ma możliwości korzystania z jonizatora przepływowego podczas podróży. Rozwiązaniem tego problemu może być jonizator naczyniowy, dzbanek alkalizujący wodę lub butelka jonizująca. Wszystkie te produkty są przenośne i kompaktowe, dzięki czemu możesz zabrać wodę jonizowaną w każdą podróż!

Jak produkować wodę jonizowaną w podróży?

Jonizator naczyniowy – najbardziej zaawansowane urządzenie przenośne do produkcji wody jonizowanej. Wysokiej jakości jonizator naczyniowy produkuje zarówno wodę zasadową, jak i kwaśną, dlatego wyróżnia się szerokim zastosowaniem – od dostarczania wody pitnej po produkcję wody przeznaczonej do pielęgnacji ciała i domu. Jonizator wyposażony jest w gotowe programy wyboru pH i/lub ręczne ustawianie wody w zakresie pH 2,4-11. Do najpopularniejszych jonizatorów naczyniowych zaliczamy urządzenia aQuator i Biontech. Cena: 1000-2000 zł w zależności od pojemności, funkcji i producenta.

Dzbanek alkalizujący wodę – najlepsza alternatywa dla standardowego jonizatora naczyniowego. Alkalizujący dzbanek wytwarza wodę zasadową bez procesu elektrolizy, a jego konstrukcja przypomina klasyczny dzbanek filtrujący. Zaawansowany system filtracji podnosi pH, obniża potencjał ORP i wzbogaca wodę w aktywny wodór, dzięki czemu uzyskana woda wykazuje właściwości antyoksydacyjne i detoksykujące. Mniejsze cząsteczki wpływają na szybsze i lepsze nawodnienie, a zawartość granulek ceramicznych w filtrze pozwala zaopatrzyć organizm w cenne minerały, takie jak magnez, potas czy wapń. Najlepszym na rynku urządzeniem jest obecnie dzbanek alkalizujący wodę Biocera o pojemności 1,5 l, który jest kompaktowy, wygodny w obsłudze i znacznie tańszy niż klasyczny jonizator (ok. 300 zł).

Butelka jonizująca – jeśli wybierasz się w krótką podróż i zależy ci na spakowaniu wody jonizowanej do plecaka, sięgnij po butelkę jonizującą. To przenośne urządzenie jest przeznaczone do produkcji alkalicznej wody pitnej i wyposażone w cenne minerały, m.in. turmalin, magnez, węgiel, kryształ górski czy zeolit. Do butelki wlewamy wodę kranową, filtrowaną lub mineralną, wstrząsamy przez ok. 2 minuty i pozostawiamy na ok. 5-10 minut. W tym czasie dochodzi do aktywacji minerałów, dzięki którym woda zyskuje odczyn alkaliczny. Do popularnych butelek jonizujących zaliczamy Water Flask (0,38 ml) i I-Water (0,6 l). Koszt butelki jonizującej to ok. 180-320 zł.

Dlaczego warto wybrać przenośne urządzenie jonizujące?

Do produkcji pitnej wody alkalicznej niezbędny jest jonizator. Decydując się na przenośne urządzenie, możesz wybrać klasyczny jonizator naczyniowy lub znacznie tańszy dzbanek alkalizujący wodę. To drugie rozwiązanie jest szczególnie chętnie wybierane przez osoby, które nigdy wcześniej nie spożywały wody jonizowanej i chciałyby sprawdzić jej wpływ na funkcjonowanie własnego organizmu. Dzbanek jest również popularny wśród miłośników wody alkalicznej, którzy nie lubią podróżować z drogim sprzętem, a równocześnie nie wyobrażają sobie wyjazdu bez zdrowej wody jonizowanej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *