Nieudany makijaż permanentny – jakie masz rozwiązania?

W ostatnich latach makijaż permanentny cieszy się dużą popularnością. W skrócie jest to specjalistyczny zabieg, który polega na podkreśleniu trwale ust, oczu lub brwi. W przypadku oczu najczęściej jest to wykonanie kreski na dolnej lub górnej powiece (lub obu na raz), w przypadku brwi nadanie im kształtu i podkreślenie koloru, zaś jeśli chodzi o usta – wykonuje się uwydatnienie warg, zaznaczenie i wyregulowanie konturów oraz wzmocnienie czerwieni. Co jednak w przypadku, kiedy makijaż zostanie wykonany nieprofesjonalnie lub końcowy efekt się nam nie spodoba?

Kiedy zdecydować się na usunięcie makijażu permanentnego?

Podejmując decyzję o wykonaniu zabiegu makijażu permanentnego, warto wybrać sprawdzony i zaufany salon i stylistkę. Bardzo istotne są wiedza i doświadczenie. Nie zawsze jednak o tym pamiętamy i skuszone niższą ceną wybieramy niesprawdzone miejsce, co może być tragiczne w skutkach. Na szczęście istnieje ratunek – różne rodzaje zabiegów usuwania makijażu permanentnego. Możliwe jest to zarówno, kiedy chcemy poprawić lub złagodzić efekt, jak i gdy chcemy zupełnie się pozbyć makijażu. Dobrym powodem, aby poddać się zabiegowi usunięcia makijażu permanentnego, może być też zmiana zdania na temat pożądanego kształtu czy koloru naszej stylizacji. Jeśli więc interesuje Cię, usuwanie makijażu permanentnego – https://www.permanentny.com/usuwanie-makijazu-permanentnego – sprawdź, jakie masz opcje!  

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego

Z makijażem permanentnym kobiety często wiążą wielkie nadzieje, niestety nie zawsze kończy się to tak, jakby chciały. 

Skorzystanie z opcji usunięcia makijażu permanentnego przy użyciu lasera jest zalecane przede wszystkim tym osobom, które marzą, by pozbyć się niepoprawnie wykonanej mikropigmentacji brwi. Laser jest uważany za jedną z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych metod usuwania makijażu permanentnego. Jego działanie polega na generowaniu monochromatycznego, pulsującego światła laserowego o falach optymalnej długości  do usuwania pigmentów stosowanych w zabiegach makijażu permanentnego i tatuażu. Emitowany przez urządzenie impuls o dużej energii pozwala na skuteczne rozbijanie cząsteczek barwnika bez naruszania struktury tkanek skóry. Niestety, aby usunąć makijaż permanentny w ten sposób, należy upewnić się, że nie mamy żadnych przeciwwskazań. Należą do nich: cukrzyca, hemofilia, ciąża, posiadanie rozrusznika serca, obniżona odporność, infekcje i przeziębienia, a także zmiany skórne i choroby skóry i mocna opalenizna. Ponadto, bezwzględnie trzeba poinformować osobę wykonującą zabieg o przyjmowanych lekach, zwłaszcza psychotropowych, fotouczulających oraz sterydach.

Usuwanie makijażu Removerem

Drugą opcją, która może nam pomóc pozbyć się niechcianego makijażu permanentnego, jest tzw. Remover. Zabieg usuwania Removerem przebiega bardzo podobnie do samego zabiegu powstawania makijażu permanentnego. Przy użyciu igły i specjalnej maszynki do mikropigmentacji podaje się wspomniany preparat, który przyciąga cząsteczki pigmentu i wypycha je na zewnątrz. Usunięcie koloru ze skóry zależy od jego ilości oraz gęstości barwnika, a także barwy i indywidualnych uwarunkowań organizmu. Odstępy między zabiegami powinny wynosić od 30 do 60 dni. Usuwanie Removerem nie wpływa na codzienne życie klientki, a okolica nim objęta od razu po odpadnięciu strupka wygląda na jaśniejszą. Remover to świetne wyjścia dla klientek, które chcą usunąć jasny makijaż zawierający biały pigment, ale też dla tych, u których laser nie przyniósł zadowalającej skuteczności. Zabieg można wykonać w każdym miejscu na twarzy, nawet w okolicy powiek czy czerwieni wargowej, co nie jest wskazane w przypadku lasera.

Innowacyjny i nowoczesny zabieg usuwania makijażu permanentnego Removerem cechuje się niezwykle wysoką efektywnością. Dzięki temu klientki zyskują możliwość na całkowite usunięcie lub na rozjaśnienie starych, źle wykonanych makijaży, co umożliwia wykonanie nowego, zadowalającego zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *